Ana sayfa Uncategorized ACINACAK DURUMA DÜŞERİZ

ACINACAK DURUMA DÜŞERİZ

38
0

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, AKP’li Bülent Arınç’ın FETÖ ve KHK’ya ilişkin sözleri AKP içinde tartışılmaya devam ediliyor.

AKP’li eski vekil Şamil Tayyar, Arınç’ın FETÖ’yü aklamaya çalıştığını ifade ederek savcıları göreve çağırmıştı. AKP’li bir diğer eski milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç’a dikkat çeken sorular yöneltmişti. Metiner, 17-25 Aralık operasyonu sonrasında dönemin AKP’li dört bakanının Yüce Divan’a gönderilmesini ilişkin oylamada, Arınç’a “evet” mi yoksa “hayır” mı dediğini sormuştu. Ayrıca, Bülent Arınç’ın 31 Mart’taki seçimde Ankara’da AKP’ye mi yoksa CHP’ye mi oy verdiğini soran Metiner, “15 Temmuz gecesi nerdeydin, ne yaptın?” diyerek sorularına devam etmişti.

‘15 TEMMUZ TİYATRODUR!’ SÖYLEMİYLE AYNI

AKP’li Mehmet Metiner, Star gazetesindeki bugünkü “Kod adı: KHK” başlıklı yazısında ise “KHK faciası’ söylemi, bir FETÖ imalatıdır. Bu düpedüz FETÖ ile bir suç ortaklığıdır.  ‘15 Temmuz tiyatrodur!’ söylemiyle ‘KHK faciadır!’ söylemi kelimenin tam anlamıyla FETÖ propagandasıdır.  Her iki söylemin amacı, sadece 15 Temmuz’u gölgelemek değil, FETÖ’cüleri de cesaretlendirmektir” ifadelerini kullandı.

“ACINACAK DURUMLARA DÜŞERİZ, BİLİNE!”

“Dahası her iki söylemin hedefindeki kişi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Metiner şöyle devam etti:

“Hatırlatmak bile gereksiz: KHK’lar bizzat Cumhurbaşkanımızın uygulamasıdır.

‘KHK faciadır!’ demek, hem Reis, hem de 15 Temmuz şanlı direnişimizle örtük bir hesaplaşmanın adıdır.

Açık söylüyorum: Bu sözler mağduriyet kılıfı giydirilmiş bir FETÖ savunusu ve seviciliğidir. Sayın Bahçeli’nin de dediği gibi 15 Temmuz şehitlerine düpedüz ihanettir.

Konuşan kadar konuşturanı da görecek bir siyasi bilinci kuşanmazsak acınacak durumlara düşeriz, biline!”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here