Ana sayfa Gündem ADÜ’DE “YASAK AŞK” SKANDALI

ADÜ’DE “YASAK AŞK” SKANDALI

56
0
adüde yasak aşk
adüde yasak aşk

Bu da bilimsel yasak aşk skandalı! ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in repertuvarına “yasak aşk” skandalı iddiası da girdi!

Aydın Şafak gazetesinin “belgeli” haberine göre; Rektör Aldemir hakkındaki yasak aşk iddialarına bakın kimler de girmiş!

İŞTE O HABER: 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Hakkındaki iddialar gündemden düşmeyen Rektör Aldemir’in ismi bu kez de “Yüksek Lisans öğrencisi bir kız ile aşk ve evli bir kadınla ilişki yaşadığı” iddiaları ile gündeme girdi. YÖK Disiplin Kurulu Rektör Aldemir hakkında soruşturma başlattı. 

Daha önce “sağlığa zararlı sucuk üretmekten” ve “bir okul müdürüne iftira atmaktan” ceza aldığı ortaya çıkan Rektör Aldemir, Genel Sekreteri Baki Aslantaş ile birlikte rakı masasında da görüntülenmiş ve son olarak da milyonluk makam aracı ile gündem olmuştu.

Yapılan yemek ihalesinde kamuyu 7 milyon lira zarara soktuğu iddiaları ile de gündem olan Rektör Aldemir’in Genel Sekreteri’nin katıldığı zikirlere katılması da ortaya çıkmıştı.

Rektörlük makamına oturduğu andan itibaren hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmeyen ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in ADÜ’ye atadığı Genel Sekreteri de tarikat evinde zikir yapıp şeyhin elini öperken çekilen videolarının yayınlanmasının ardından “FETÖ oyunudur, gerekli incelemeler yapılıyor” demesine rağmen bu güne kadar bir işlem yapmadığı da iddia ediliyor.

Genç yaşta bir işletmede veteriner olarak çalışırken “zararlı sucuk” üretmekten hakkında açılan davada ceza aldığı belirlenen Rektör Aldemir’in bir öğretmene iftira attığı ve bundan dolayı mahkûm olduğu (ceza aldığı) da ortaya çıkmıştı.

ADÜ Rektörü hakkında ortaya atılan son iddia ise Diş Hekimliği Fakültesi’nde şu an Yüksek Lisans yapan bir öğrencisi ile aşk yaşadığı skandalı oldu. Evli olan Rektör Aldemir’in “Yasak aşkı olduğu” üniversite camiasında Yüksek Lisans öğrencisi ile ortaya çıkan fotoğrafı hem ADÜ akademik çevresinde hem de kamuoyunda günün konuşulan konusu haline geldi. Bu durum “Daha önce de bir kadınla ilişkisi sebebiyle soruşturmalık olan rektör şimdi kiminle aşk yaşıyor? Aileler çocuklarını hangi rektöre emanet ediyor” şeklinde yorumların yapılmasına neden oluyor.

ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir hakkında ortaya çıkan bir başka “Aşk skandalı” da soruşturma konusu oldu.

Sultanhisar’da bir okulda öğretmen olan Hurşit A. adındaki öğretmenin eşi Şerife A. ile de ilişki yaşadığı iddiası Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyet ve soruşturma konusu olurken (SDN 2019/22946) Hurşit A. Rektör Aldemir’i, 8 Aralık 2019 tarihinde CİMER’e de şikâyet etti. CİMER’e yapılan şikâyet 8 Ocak 2020 tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Disiplin ve Soruşturma Birimi’ne iletildi ve 3 Şubat 2020 tarihinde de değerlendirmeye alındı. YÖK Disiplin Kurulu Rektör Aldemir hakkında soruşturma başlattı. YÖK’teki soruşturmayı YÖK Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Kılıç yürütüyor..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here