Ana sayfa Uncategorized AYDIN MERKEZDE ZEHİRLİ GAZLA BİRLİKTE JEOTERMAL ACI GERÇEĞİ HALK PANİKTE…

AYDIN MERKEZDE ZEHİRLİ GAZLA BİRLİKTE JEOTERMAL ACI GERÇEĞİ HALK PANİKTE…

80
0

Üç gündür Aydın,nın EFELER İLÇESİ çürük yumurta kokusuna benzer boğazları yakan keskin bir koku ile akşam saat 20.00 da halkın korku ve panikle nefes alamadıklarına dair artan yoğun şikayetler sebebi ile AYDIN VALİLİĞİ,AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ VE EFELER BELEDİYESİ afat yetkilileri ile birlikte bu rahatsız edici nefes almakta sıkıntı yaratan bu gazın kaynağının tespit etme çalışmalarında jeotermal kaynaklı zehirli gaz olduğu AFAT YETKİLİLERİNCE KESİNLİK KAZANDI.

JEOTERMAL acı gerçeği skandalla AYDIN MERKEZ EFELER MAHALLESİNDE halkın solunum sorunları yaşaması ve şikayetleriile birlikte AYDIN EFELER BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH ATAY (ZEHİR SOLUYORUZ)LÜTFEN EVLERİNİZDEN CIKMAYIN BU ZEHİRLİ HAVAYI SOLUMAYIN jeotermale hayır açıklamasında bulundu.

AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU bütün birimlerini seferber ederek kokunun kaynağını araştırma sonucu JEOTERMAL kaynaklı olduğu tespit ettiklerini söyledi.

AFAT EKİPLERİ JEOTERMAL SANTRALLERİNDE KULLANDIKLARI gaz ölçüm cihazı ile yaptıkları ölçümlerde BU KOKUNUN JEOTERMAL SANTRALLERİNDEN SALINAN GAZ NEDENİ İLE MEYDANA GELDİĞİNİ TESPİT ETTİ.

AYDIN VALİLİĞİ ise JEOTERMAL ,den kaynaklı olmadığı açıklamasında bulundu ama yapılan bütün incelemeler ve kesin sonuç olarak insanların sağlığını bozan bu pis kokunun JEOTERMAL santralden salınan gaz kokusu olduğu netlik kazandı.

AYLARDIR PAMUKÖREN DEĞİRMEN DERE AYDIN KIZILCA KÖY ,ÇİNE MUTAFLAR,halkının direnişlerinin haklılığı bir kez daha ortaya çıktı,bilhassa PAMUK ÖREN DEĞİRMEN DERE MEVKİSİNDE

ŞHELL TURCAS JES FİRMASININ zeytin ağaçlarına kimyasal madde kullanılarak bir dizi ağaç katliamı yaptıklarından dolayı AYDIN İYİ PARTİ MİLLET VEKİLİ AYDIN ADNAN SEZGİN konuyu TBMM,ne taşımıştı.

Aylardır PAMUK ÖREN HALKI BU pis kokuyu çektiklerini TARIM VE HAYVANCIĞI OLUMSUZ etkilediğini DEĞİRMEN DERE MEVKİİNDE ağaç katliamı yaptıklarını AYDIN MERKEZ EFELER MAHALLESİNDE yaşayın insanların ŞİKAYETLERİ ile seferber olan KAMU YETKİLİLERİNİN konuyu ele aldıklarını halbuki biz aylardır 7/24 PAMUK ÖREN DEĞİRMEN DERE,DE bu kuyunun açılmaması için mücadele ettiklerini kendilerinin SURİYE VATANDAŞI DEYİL TÜRKİYE CUMHURIYETİ VATANDAŞI OLDUKLARINI BİZLER KÖYLÜYÜZ BU TOPRAKLARDA DOĞMUŞ BÜYÜMÜŞ HALK OLARAK İKİNCİ SINIF VATANDAŞMIŞIZ GİBİ HAKİR GÖRÜLDÜKLERİNİ HAKLI OLARAK GÖSTERMİŞ OLDUĞUMUZ BU TEPKİMİZE DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN GÖRMESİNİ DUYMASINI İSTİYORUZ.BU BİR DOĞA KATLİAMIDIR DEDİLER.

HABER KAYNAĞI:NESİME TOPCU ÖZİŞ

,.

A

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here