Ana sayfa Gündem Aydın’da korkutan açıklama: Vaka sayımız zirve yapmış durumda

Aydın’da korkutan açıklama: Vaka sayımız zirve yapmış durumda

17
0
Aydın’da korkutan açıklama: Vaka sayımız zirve yapmış durumda
Aydın’da korkutan açıklama: Vaka sayımız zirve yapmış durumda

Aydın’da koronavirüs vaka sayılarındaki artış hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. Vatandaşların peş peşe koronavirüse yakalanması nedeniyle hastanelerde de yoğunluk meydana geliyor.

Aydın’ın Karacasu ilçesi kaymakamlığından yapılan açıklamada, 2 kişinin koronavirüs nedeniyle vefat ettiği belirtildi. Yapılan açıklamada, “Koronavirüs sürecinde en zor günü bugün yaşıyoruz. Temaslı ve vaka sayılarımız zirve yapmış durumda” denildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Koronavirüs sürecinde en zor günü bugün yaşıyoruz. Temaslı ve vaka sayılarımız zirve yapmış durumda. İlçemizde her 275 kişiden biri bugüne kadar koronavirüse yakalanmış, 173 kişiden biri de temaslı duruma düşüp karantinaya alınmıştır. Bugünse ilçemiz Cabi Mahallesinde genç bir kardeşimizi Covid-19 nedeniyle kaybettik. İlçemizde koronavirüs nedeniyle vefat edenlerin sayısı 2’ye çıktı. Artık vakaları ve koronovirüsten ölümleri herkesin önemseyip belirlenen tedbirleri eksiksiz alarak kurallara aksatmadan uyması kaçınılmaz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Belirlenen tedbirleri eksiksiz uygulayalım, filyasyon ekiplerine yardımcı olalım. Birlikte bu zor günleri el ele kısa sürede aşabileceğimiz umuduyla”