Ana sayfa Ekonomi Başkan Özcan, Nazilli Belediyesi’nin borcunu açıkladı!

Başkan Özcan, Nazilli Belediyesi’nin borcunu açıkladı!

32
0
Başkan Özcan, Nazilli Belediyesi’nin borcunu açıkladı!
Başkan Özcan, Nazilli Belediyesi’nin borcunu açıkladı!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 31 Mart seçimlerinin ardından Nazilli Belediyesi’nin bugüne kadar personel giderleri dahil 110 milyon TL ödeme yaptığını ve bu ödemelerin içinde 27 milyon TL’nin de eski borçlar olduğunu söyledi. Vatandaşlara gösterdiği sabır ve ekip arkadaşlarına da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eden Başkan Özcan, “19 aylık süreçte borç stokumuzu 75 milyon TL’ye düşürdük” dedi.

Nazilli’nin huzurlu ve daha müreffeh bir şehir olması için ekip arkadaşlarıyla yoğun çalışma sergilediklerini söyleyen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaklaşık 110 milyon liralık bir ödeme gerçekleştirdik. Mevcut yapılan çalışmalar, harcamalar, yatırımlar, ödemelerle birlikte bu rakam ortaya çıktı. Yekûn borcumuzda ise 27 milyon lira bir borç eksilerek bugün itibariyle yaklaşık 75 milyon TL borcumuz kaldı. Nazilli halkına müjde olarak duyurabiliriz. Çünkü ciddi bir borç yükümüz vardı, yatırımlarımızda bazı sınırlar çizilmesine neden oluyor. Borçsuz belediye mi var diyenler oluyor.

İzmir’in Konak Belediyesi, Aydın‘ın Karacasu ve Kuyucak Belediyeleri vardı. Belki diğer iki ilçe Nazilli’ye örnek olmayabilir ama Konak Belediyesi nüfus olarak kat ve kat büyük bir belediye. Hizmetlerini de yerine getirmişti, herhangi bir kurum veya kuruluşa borcu yoktu. İnşallah biz de hem hizmet üreteceğiz, hem borçları ödeyeceğiz, hem de borçsuz hale getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.