Ana sayfa Gündem BOZDOĞAN GELENEKSEL DEVE GÜREŞİ BİR FESTİVAL COŞKUSU İLE BELEDİYE BAŞKANI TÜMER APAYDIN’IN...

BOZDOĞAN GELENEKSEL DEVE GÜREŞİ BİR FESTİVAL COŞKUSU İLE BELEDİYE BAŞKANI TÜMER APAYDIN’IN FARKLILIĞIYLA YAŞANDI …

262
0

24.02.2019 Pazar günü yapılması planlanan geleneksel deve güreşi festivaline Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın tecrübe ve girişimleri ile bir hafta önce bütün hazırlıklarını tamamlamış vaziyette Bozdoğan Halkının kendisine olan farklılığını ve güvenini bir daha gözler önüne serdi .

23.02.2019 Cuma günü Bozdoğan Cadde ve Sokakları tekrar festival havasında coşku ve sevinçle büyük bir katılımcı ellerde TÜRK BAYRAKLARI , Mehter Takımı ve Marşlarla coşku seli içinde birlik beraberlik ve huzur vurgusu yanı sıra Bozdoğan Belediye Başkanı S. Tümer APAYDIN’ın 31 Mart Seçim sonrası yine bir kazandığının açık ve net göstergesi olduğu fark edildi .

Sabah saatlerinde havanın hafif yağmurlu ve bulutlu olmasına karşın tüm Bozdoğan Halkı’nın aileleriyle birlikte piknik ve şenlik havasında konumlandıkları bütün Belediye Personeli , İlçe Emniyet ve Jandarma , Belediye Zabıtaları her türlü olumsuzluğa karşı tedbir aldıkları develerin getirildikleri araçlar için park yerleri , vatandaşın geldiği araçlara park edecek yerler için de hazırlıkların  tam olduğu gözlerden de kaçmadı . Deve Güreş Sahasının trübünlerin yanı sıra halkın uzaktan yakından gelen bütün misafirlerin oturup kalkmaları için sandalye , masa ve birçok çeşit ikramların olduğu , hiçbir ayrıntıya yer verilmediği herkesle ilgilenme gayreti içerisinde olan personel vatandaşların takdiri ile karşılandı .

Bozdoğan duayyen Belediye Başkanı S. Tümer APAYDIN güçlü kadrosu ile deve güreşi sahasına girmesiyle halk ayakta alkışladı , dualarla kurban kesilip Şehit , Gazi ve Yüce Türk Milleti huzur güven ve barış söylemiyle saygı duruşu , İstiklal Marşı Töreni yapıldı . Protokolde yerlerini alan Belediye Başkanı Tümer APAYDIN , Kaymakam , İlçe Emniyet Amiri , Jandarma Karakol Komutanı , İlçe Milli Eğitim Müdürü , Esnaf Oda Başkanları tüm daire amirleri çok büyük bir uyum içerisinde protokolde yerlerini almalarıyla , güreşe başlanıldı , Tümer APAYDIN’ ın hayli mutlu olduğu ve sevinci gözlerden kaçmadı .

Diğer İlçelerde de düzenlenen deve güreşleri ile kıyaslandığında ses düzeni , dev ekran televizyon bütün ayrıntılar göz önüne aldığında Belediye Başkanı Tümer APAYDIN farklılığı fark attı , söylemleriyle güne damgasını vurdu . Örnek Belediye , Örnek Belediye Başkanı S. Tümer APAYDIN’ a halkının bu kadar çok neden çok sevdiği de ortaya çıktı .

Haber Kaynağı : Öznaz Haber İmtiyaz Sahibi Alperen ÖZİŞ  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here