Ana sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da

14
0
blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da; Türk Askeri Birliği ziyaretinde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Komutanlığımızın daimi olarak konuşlanacağı Tarık Bin Ziyad kışlası tamamlandı. Kışlamızın adı da Savunma Bakanlığımızdan öğrendim. Halid Bin Velid adıyla anılacak, hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Katar’da Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Tarık bin Ziyad Kışlası’nı ziyaret etti.

Burada yaptığı konuşmaya tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında vatanımızın bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Aynı kutlu dava yolunda mücadele ederken yaralanan gazilerimize ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

“82 MİLYONUN DUASI DAİMA SİZİNLEDİR”

Erdoğan, sınır içinde ve dışında Türkiye’nin bekası, milletin güvenliği, dost ve kardeş ülkelerin huzuru için fedakarca görev yapan tüm emniyet güçlerine Allah’tan başarı dileyerek, “Sizlere tüm Türkiye’nin selamlarını, sevgilerini getirdim. 82 milyonun her bir ferdinin duası daima sizinledir. Sizler burada 2 bin 200 senelik mazisiyle dünyanın en köklü ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli birer mensubu olarak görev yapıyorsunuz. Her biriniz aynı zamanda Türk milletinin temsilcileri olarak bu topraklarda bulunuyorsunuz. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başkomutan olarak her birinizi tek tek gözlerinizden öpüyorum.” diye konuştu.

Yüksek Stratejik Komite 5’inci Toplantısı vesilesiyle bir araya gelmekten bahtiyarlık duyduğunu söyleyen Erdoğan, bugün Katarlı muhataplarıyla verimli, başarılı ve samimi görüşmeler yaptıklarını dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here