Ana sayfa Uncategorized Elma sirkesinin faydalari

Elma sirkesinin faydalari

2
0

Elma sirkesinin mucizevi faydaları! Sivilceleri kurutuyor, lekelere iyi geliyor

Dermatoloji Bölümü Uzm. Dr. Şule Bilici Geçer doğal yollarla fermente edilen elma sirkesinin cilt lekeleri ve cansız saçlara karşı doğal çözüm sunduğunu belirterek kullanımıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Elma sirkesinin mucizevi faydaları! Sivilceleri kurutuyor, lekelere iyi geliyor
https://b40863e3b745d8f1e25ea6d874597ddc.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Medipol Pendik Üniversite Hastanesi Dermatoloji Bölümünden Uzm. Dr. Şule Bilici Geçer, saç ve cilt sorunlarına karşı doğal çözüm olarak elma sirkesinin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Elma sirkesinin cildi ölü deriden arındırma ve antimikrobiyal özelliği olduğunu belirten Uzm. Dr. Şule Bilici Geçer, “Elma sirkesini, akne tedavisine destek olarak tonik şeklinde kullanılabilirsiniz. Eğer sivilce üzerine kurutucu bir uygulama isteniyorsa yarı yarıya sulandırılarak kullanılmalıdır. Ancak cilt üzerinde bırakılmamalı muhakkak durulanmalıdır” ifadelerini kullandı.

 
HEM GÜNEŞ HEM YAŞLILIK LEKELERİNE İYİ GELİR

Doğal asitler içeren elma sirkesinin hem güneş hem de yaşlılık lekelerinin giderilmesinde etkili olabileceğini söyleyen Uzm. Dr. Geçer, “Her iki durumda da elma sirkesi seyreltilmeden cilde direkt uygulanmamalı. Bir litre suya iki yemek kaşığı elma sirkesi eklenerek ciltte sorunlu bölgeye pamuk yardımıyla nazikçe uyguladıktan sonra durulayın” açıklamalarında bulundu.