Ana sayfa Ekonomi ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

26
0
ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN ÇERÇİOĞLU'NA TEŞEKKÜR
ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN ÇERÇİOĞLU'NA TEŞEKKÜR

ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Nazilli’de Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Olcay Akyıldız ile Kahveciler Odası Başkanı Birol Şenkal, Koronavirüs nedeniyle mağdur olan üyelerine verdiği sosyal destekten dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Nazilli’de Koronavirüs (Covid-19)’un neden olduğu küresel salgın nedeniyle faaliyetlerini geçici olarak durduran Berber ve Kahvecilere Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden gıda desteği geldi. Başkan Özlem Çerçioğlu’nun talimatları doğrultusunda hazırlanan gıda kolileri, Büyükşehir ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi esnaflara dağıtıldı. Üyelerine yapılan sosyal desteğin çok anlamlı olduğu söyleyen esnaf odası başkanları, verdiği sosyal destek nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nazilli Kahveciler Odası Başkanı Birol Şenkal, “16 Mart 2020 tarihinde itibaren Korona virüse karşı alınan tedbirler nedeniyle kahvelerimiz geçici süreliğine kapanmıştır. Bu süreçte bir çok esnafımız zor duruma düştü. Üyelerimizin çoğu evden çıkamıyor. Üyelerimizin yanında çalışan insanlar da zor durumda olduğu için onlardan para istiyor. Sıkıntılarımızı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem hanıma ilettik. Sağ olsun başkanımız duyarsız kalmadı ve bizi mağdur etmeyecek şekilde gıda yardımında bulundu. Bu uygulaman çok memnunuz ve kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyeciliği en iyi şekilde uyguladığını söyleyen Nazilli Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Olcak Akyıldız, “Öncelikle üyelerimiz arasında durumu iyi olmayan esnaflarımıza yapmış olduğu yardımdan dolayı Özlem başkanımıza teşekkür ediyorum. 21 Mart tarihinden bu yana tüm ülke genelinde olduğu gibi Nazilli’mizde de berber ve kuaförlerimiz alınan tedbirler dolayısıyla geçici olarak kapatıldı. İşyerlerinin kapalı olmasından dolayı evi kira, iş yeri kira olan esnaflarımız zor durumda kaldı. Faturalarını ödemekte, gıda alışverişi yapmakta ve çocuklarına bakmakta zorlanan esnaflarımız var. İnşallah esnaflarımız bu zorlu süreci en kısa sürede atlatarak sağlıklı bir şekilde eski günlerine geri döner. Esnafımız bu şehrin ışığıdır. Bu ışıklar sönmesin. Büyüklerimizden esnafımıza sahip çıkmalarını istiyorum” dedi.

ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here