Ana sayfa Gündem Karacasu’da kaza

Karacasu’da kaza

12
0
blank

Aydın’ın Karacasu ilçesi Dereköy Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında bir otomobil asfalt dolu tankere çarptı. Kazanın ardından olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ve jandarma ekiplerinin yaralıyı olay yerinde bulamaması üzerine uzun süren arama çalışması başlatıldı. Arama çalışmalarında drone da kullanıldı.

Kaza saat 19.30 sıralarında Dereköy Mahallesinde meydana geldi. Karacasu yönüne doğru seyir halinde olan 09 YF 445 plakalı araç önünde aynı yöne seyir halinde olan 06 FC 9015 plakalı tankere çarptı. Tanker şoförü aracından inip otomobil şoförüne yardıma koştu fakat şoförü araçta bulamadı. Büyük hasar meydana gelen araçtan nasıl ve nereye gittiği bilinmeyen otomobil sürücüsünü bulmak için vatandaşların da yardımıyla arama çalışmaları başlatıldı. Sürücünün arama çalışmaları neticesinde bulunamaması üzerine İlçe Jandarma Komutanlığına ait drone devreye girdi. Drone yardımıyla uzun süre kazanın meydana geldiği alan tarandı ancak hiçbir ize rastlanamadı.

TANKER ŞOFÖRÜ YARDIMA KOŞTU AMA…

Aracın içinden çok sayıda alkol şişesi çıkarılırken sürücünün alkollü olduğu için olay yerinden kaçtığı tahmin ediliyor. Aracın durumuna bakıldığında yaralı olduğu düşünülen şoförün olay yerinden nasıl kaçtığı merak ediliyor. Öte yandan aracın içinde bulunan kireç torbaları sebebiyle aracın içi komple kirece bulandı. Kaza sonrası konuşan tanker şoförü Ali Gözen, “Ben İzmir’den Acıpayam’a doğru seyir halindeydim. Asfalt taşıyordum. Seyir halinde giderken geldi, arkadan süratlice vurdu. Aracı güvenli bir yere çektim. Jandarmaya, emniyete haber verdim. Vuran kişiyi bulamadık. Nerede olduğunu bilmiyoruz, kaçtı. Araç alkol kokuyor, çok sayıda alkol şişesi de var” dedi.