Ana sayfa Uncategorized Kıymetli üyelerimiz, değerli basın mensupları ve hemşerilerim

Kıymetli üyelerimiz, değerli basın mensupları ve hemşerilerim

544
0
blank
Kıymetli üyelerimiz, değerli basın mensupları ve hemşerilerim

Ben ve arkadaşlarım bugün önemli bir kararımızı sizlerle paylaşmak için buradayız. Bugün hepimiz heyecanlı ve istekliyiz.
Çoğunuz beni tanıyor olsa da tanımayanlar için ufak birkaç kelime ile kendimi ifade edeyim. İsmim Erol KARAKUŞ. 1970 yılında Nazilli’de doğdum. İstanbul Teknik Üniversitesi’ni 1992 yılında bitirmiş olan 30 yıllık bir inşaat mühendisiyim. Mesleğimi halen daha aktif bir şekilde icra etmekteyim. Bunun yanısıra çok uluslu şirketlerin bayiliğinin de bulunduğu bir gıda şirketim bulunmaktadır. Nazilli’mizin değişime, gelişmeye ve atılım yapmaya ihtiyacı olduğuna inanan, ve bunu gerekli gören bir hemşerinizim. Halihazırda NAZGİAD olarak bilinen Nazilli Genç İş İnsanları Derneği’nin başkanlığı, Ege Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Nazilli Belediyespor İdari İşlerden Sorumlu Asbaşkanlık görevlerim devam etmektedir. Geçmiş dönemde Aydın Boks Temsilciliği ve Türkiye Boks Federasyonu Delegeliği görevlerinde bulundum.
Kıymetli basın mensupları, değerli hemşehrilerim!
Hepimiz Nazilli’mizin ve çevre ilçelerinin kalkınması için çeşitli görevlerde hizmet almakta ve bununla da gurur duymaktayız. Bugün Ekibim ve Ben, Nazilli’mizin gelişmesi ve ilerlemesi için yapılacak her çalışmanın, atılacak her adımın öncüsü olmak istiyoruz.
Bu vesile ile Nazilli’de ticaret yapan ve bir Nazilli Ticaret Odası üyesi olarak çalışmalarımızı ve projelerimizi değerlendireceğime inandığım Nazilli Ticaret Odası’na adaylığımı sizlere duyurmak istiyorum.
Önce insana ve üyeye saygı düsturu ile çıktığımız bu yolda çok güzel bir ekip oluşturduk. Yapacağımız bütün çalışmalarda ekip ruhuyla hareket ederek, odamızdan beklentilerimizi ve odamızın mevcut durumunu da göz önünde bulundurarak birtakım projeler geliştireceğiz. Bütün çalışma ve faaliyetlerimizde hiçbir üyemizi diğerinden ayırmadan, hiç kimseyi küçümsemeden, rencide etmeden, kibirden uzak bir anlayış sergileyeceğiz.
Öncelikle, Nazilli ve çevre ilçelerindeki girişimcilik ekosisteminin çok sorunlu olduğunu ve girişimcilerin ortalama işletme ömürlerinin 2-2,5 sene gibi kısa bir süre olduğunu verilerle tespit ettik.
Girişimci sayısının az olmasında işletme açılacak alanların yetersiz olduğunu ve bu alanların da yüksek kira gibi rantlarla girişimciliğe engel olduğunu gözlemledik.
Gençlerimiz Nazilli’mizde çalışacak iş sahası bulamadığı gibi, kendi işini kuracak alanlar da bulamamaktadır.
İşte tam bu noktada belediyemiz, borsamız, esnaf odalarımız ve diğer paydaşlarımızla yeni ticaret alanlarının üretilmesi noktasında aktif bir rol üstleneceğiz. Nazilli’mizin çok dar bir alana sıkışmış ticaret hacmini genişletmek için çalışmalar yapacağız.
Üyelerimizin işletmeleri uzun yaşasın diye onları eğitimlerle donatacağız. Bir taraftan da gençlerimiz kendi işlerini kursunlar, girişimciliğe özensinler diye okullarımızla ortak hareket edip girişimcilik eğitimleri düzenleyeceğiz.
Gittiğimiz yerlerde odalarımızın çok kıymetli çalışmalarına şahit olduk ve bu çalışmaları bizzat gözlemleme imkanı bulduk. Avrupa Birliği fonlarından destek alan odalarımız, milyonlarca liralık projeleri hayata geçirerek bölgelerindeki kalkınmaya ciddi faydalar sağlamaktadırlar. Hatay, Gaziantep ve Edirne ilimiz gibi daha birçok il ve ilçemizde örnek projeler gördük. Birçok sektörümüzün çözüm bekleyen ortak sorunları mevcut. Bu ortak sorunların giderilmesinde odamızı etkin bir şekilde kullanarak AB fonlarını üyelerimiz için seferber edeceğiz.
Hepimizin bildiği üzere bölgemizde ara eleman eksikliği had safhada. Bütçemiz dahilinde bölgemize bir meslek lisesi ve bir fen lisesi kazandırmak amacımız. Yine başka bölgelerimizdeki odalarımızı gezdik, Manavgat’ta, İstanbul’da, Gaziantep’te, Mersin’de, Çaycuma’da, Muğla’da, Manisa’da, Karaman’da ve daha birçok il ve ilçede odalarımızın meslek lisesi ya da fen lisesi yaptıklarını gözlemledik. Yaptığımız bu gözlemlerden yola çıkarak Nazilli’mize iki okul kazandırmaya çalışarak gençlerimizin en iyi şekilde eğitim alması için seferber olacağız.
Çok uzun süredir hiçbir sosyal faaliyette bulunmayan odamızın eksikliklerini görerek fiziksel imkanlarını seferber edip gençlerimiz ve geleceğimizin mimarı çocuklarımızın sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için konserler, gösteriler, tiyatrolar düzenleyeceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak etkinlikler düzenleyerek, bu etkinlikler arasında onlara mesleki eğitimler ve girişimcilikle ilgili sunumlar yapacağız. Onların geleceğini kendi isteklerine ve bizlerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde belirleyeceğiz. Bu konuda milli eğitim camiası ve üniversitemizle hep kol kola olacağız. Gerçekten ve gerçeklikten uzak hiçbir projeyle karşınıza çıkmayacağız.
Sizlere söz veriyorum, bütün üyelerimiz “İYİ Kİ NAZİLLİ TİCARET ODASI ÜYESİYİM” diyene ve aidiyet duygusunu tüm üyelerimize hissettirene kadar mücadele edeceğim. Elinden geleni herkes yapar, biz ekip olarak elimizden gelenin çok daha fazlasını yapacağız. Aidatlarının her kuruşunun hesabını üyelerimize vereceğiz. Tüm harcamalarımız şeffaf olacak ve yayınlanacak.
Kamu kurum ve kuruluşları ile var olan ilişkileri geliştirip bütün kurumlarla hep birlikte Nazilli’mizin gelişmesi ve değişmesi için mücadele edeceğiz. “NAZİLLİ İL OLSUN” platformunu sadece Nazilli Ticaret Odası’nın bir oluşumu olmaktan çıkaracağız. Özellikle aynı amaca hizmet etmek için var olan Nazilli Ticaret Borsamızın, Esnaf Odalarımızın ve Esnaf Kefalet Kooperatifimizin kıymetli başkanlarını ve değerli çalışanlarını dışlamayacağız, aynı şehre hizmet etmeye çalışan yol arkadaşlarımız olarak kabul edeceğiz.
100 yıla yakın bir serüveni olan ticaret odamızda günün teknolojik ve mali imkanları çerçevesinde bugüne kadar görev yapmış olan bütün başkanlarımıza ve görev alanlara yaptıkları hizmetler için teşekkürü bir borç biliyoruz. Bugün de sizlerden talebimiz Nazilli’mizin gelişmesi ve değişmesi için bizlere destek vermeniz ve bu imkanları kullanabilmemiz için bizlere fırsat tanımanızdır.
Hızlı bir seçim sürecine girdik. Zaman kısa, yapılacak çok işimiz var. Sana gelememiş olabiliriz, lütfen bizleri mazur gör. Nazilli’mizin gelişmesi ve değişmesi için benim de bir fikrim var, bir sözüm var, yapacaklarım var, ekleyeceklerim var diyorsan bizleri bekleme sen de gel! Ben, sen yok biz varız diyorsanız aynı yoldayız!
ÜYEYE SAYGI, EMEĞE SAYGI VE ÜRETİME SAYGI sloganıyla çıktığımız bu yolda DEĞİŞİM VE GELİŞİM İÇİN bizlerle birlikte olan herkese saygı ve sevgilerimizi sunuyorum.
Seçimlerde BEYAZ LİSTE’de buluşmak dileğiyle..