Ana sayfa Gündem Kural’dan açıklama geldi; İddialar asılsızdır

Kural’dan açıklama geldi; İddialar asılsızdır

38
0

Bazı Basın-Yayın organlarında, buna bağlı olarak sosyal medya grup ve sayfalarında hakkımda yayınlanan “Durmuş KURAL MHP’ye mi geçiyor” başlıklı haber ve içeriğinde yer alan “Perde Arkasında MHP ile görüşmeler yaptı” şeklindeki yayın TAMAMEN ASILSIZ ve DEDİKODU MENŞEİLİDİR…
1-Kuruluşundan bugüne kadar, yerelde tüm kademelerinde, son olarak İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğum İYİ PARTİ’den ayrılmam, istifa etmem söz konusu bile olamaz.
2-Genel Başkanımız Sn.Meral AKŞENER hanımefendinin dediği gibi “Medeniyete giden bu kutlu yolun taşlarını, biz cesurlar olarak nakış gibi işleyerek yolumuza durmadan dinlenmeden devam ediyoruz, edeceğiz.”
3-Neferi olduğum, verilen her görevi büyük bir inanç ve azimle yerine getirdiğime, bunun kanıtı da İYİPARTİ’li en büyük Belediye Başkanlığını kazanan İYİPARTİ İLÇE BAŞKANI Durmuş KURAL olarak inandığım İYİ PARTİ’deydim, İYİ PARTİ’deyim, İYİ PARTİ’de kalacağım.
Zaman zaman istifa ettiğim vb. gerçekle alakası olmayan, sadece egolarını tatmin etmek için taktik yönlendirmelerle yanıltıcı haberlere konu olduğuma üzüntü ile şahit olmaktayım.
4-Herkesin olduğu gibi siyasi görüşlerimiz farklı hatta rakip partilerde yer alsak da birbirinden değerli dostlarım var. Bu dostlarımla zaman zaman sosyal diyalog, siyasi sohbet vb. ilişkilerim vardır. Bu gibi doğal, insani veya dostane buluşmalarımızdan bile olumsuzluk, kavga veya ayrışma çıkarmak, dedikodu mahiyetinde yalan beyanları gerçekmiş gibi yaymak, yayınlamak, sadece bunları yapanların değerini, inandırıcılığını milletimiz gözünde yitirmesine yol açmaktadır.
5-Zorlu günlerde birlikte çok çalışarak, vatan sevdasına düşmüş neferler olarak gecelerce uykusuz kaldığımız, yemek yemeye veya su içmeye bile fırsat bulamadığımız, ailemizi ve çocuklarımızı çoğu gece göremeden sabahladığımız günlerde nasıl fedakarca çalıştıysak, bundan sonra da İYİ PARTİ’yi iktidara taşımak için, var gücümüzle daha fazla çalışarak çok şeyleri birlikte başaracağız.

Özetle; Üzüntü ve esefle partimden istifa ettiğim, bir başka siyasi partiye geçtiğim şeklinde, basın kaynaklı haber ve mesnetsiz iddia senaristi olan dedikodu organizatörlerince kasıtla yayılan bu haberin KESİNLİKLE VE KAT’A doğru olmadığını saygı ile kamuoyuna duyuruyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here