Ana sayfa Gündem NAZİLLİ BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ, NE ENGELSİZ BAŞKAN NASIL SEÇİLDİ, ENTERASAN…

NAZİLLİ BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ, NE ENGELSİZ BAŞKAN NASIL SEÇİLDİ, ENTERASAN…

202
0

Nazilli’de 20 seneyi geçkin sürede, kurulmuş olan, Bedensel Engelliler Derneği, Ayşe Hışıl Çınkıt Başkanlığın’da bir çok projeye imza atmış, Sivil Toplum Kuruluşlarında yerine almış, Belediye ve Kaymakamlık ile köprü kurmuş, Engelli bireylere,bir arada yıllarca birlikte tutmuş bir dernekti.

Son 10 sene öncesinde Nazilli Belediye Başkanlığı destekleri ile Birde NAZANDER olarak, ayrıca bir Engelli Derneği daha kuruldu. Bu Dernek’e üye olanlar, Bedensel Engelli Derneği Ayşe Hışıl Çınkıt üyeleriydi. Nazander Dernek Başkanı Ahmet Ünlü ile Ayşe başkanın bir türlü uzlaşma sağlayamaması, bilakis Ayşe Başkanın Dernek başkanlığına bir türlü bırakmak istememesi, ENGELLİ bireyler ve aileler arasında bir bölünme, parçalanmaya sebeb oldu. Hele ki Belediye araç verme desteği ile geziler düzenlendi, lakin geziye gidenler hep aynı kişiler olması, bir çok şikayet konuları ile birlikte yetkili birimlere aktarıldığı, Belediye ve Kaymakamlık Makamlarında hep gündemde oldu.

Nazander eski Başkanı Ahmet ÜNLÜ bu konuya, yeni bir DERNEK kurarak ENGELLİ DERNEK’lerinde kanayan bir yara olduğuna işaret etti. Bu süreçte,de yapılan şikayetler ve şaibeler, resmi kayıtlarda zaten yerini almış durumda….

Vatandaşın merak ettiği konu, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hışıl Çınkıt bu Başkanlığa nasıl oldu da, şuan başkan olan Alparslan Çoban Sivas’lı Hakan olarak bilinen şahsa bıraktı; bu başkanın engelli durumu yok, engelli ailesi yok, başkan olamaz mı olur, ama amaç ve vaatleri ne oldu da bu kişi başkan oldu diye, aileler, engelliler, vatandaşımız soruyor,….Bu Enterasan bir durum, acaba bunun altında yatan başka, başka durumlar mı var diye, bir çok konu olabileceğine işaret eden halkımız, ENGELLİLERİ HİÇ KİMSE, AMAÇ, ARAÇ, MERDİVEN BASAMAĞI, SÖZ SAHİBİ OLMA vs. gibi kullanma hakkına sahip değildir diyorlar. Bu söylemlere bahisle, Nazilli Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Sivaslı Hakan Olarak bilinen ….. Hasar Danışmanlık adı altında çalışan Alparslan Çoban nasıl Başkan oldu, sorusu ile Gündeme ÖZNAZ HABER olarak, araştıracağız, dedik. Yasalar çerçevesinde, Dernekler Masası zaten gerekli inceleme ve araştırma yapmıştır, faaliyetlerin bizde bir engelli olarak, yakınen takip edeceğimize sözüne verdik.

HABER EDİTÖR:NESİME TOPÇU

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here