Ana sayfa Uncategorized ÖR KOOP JEOTERMAL İÇİN NE DİYOR…

ÖR KOOP JEOTERMAL İÇİN NE DİYOR…

2108
0

Nazilli Tarım ve Hayvancılık Destekleme ve Üretim Devi ÖR KOOP Müdürü ÜNAL ÖNAL JEOTERMAL ENERJİ için,Vatandaşlardan gelen ve ortakları olan üreticilerin korku,endişe,jeotermal için gelecekte ne olur, diye,gelen sorular karşısında İVEDİLİKLE ÇÖZÜM ARAYIŞINDA OLDUKLARINA dile getirdi.

Bizler Tarım ve Hayvancılık Sektöründe Üreticilerimizle birlikte bir bütün vucut durumundayız.Bugüne kadar jeotermal için,herkes faydalarına konuştu,peki bunun zararı var mı yok mu,bu konuda hiç bilgilendirilme yapılmadı.Halkımız bu bilgilendirme yapılmayışından rahatsız.Jeotermal kuyular açıldığında,çıkan su,dere yataklarına,araziye salındı mı, bu buharlar çevreye yayılıyor mu,EVET bunu hepimiz gözlemledik…

Devletimiz Jeotermal Zararları Araştırma Komisyonu kurdu mu, kurdu,Bizler Jeotermal zararlı ise,asla ve asla bunun yanında olmayız,ama JEOTERMAL KUYULAR açılırken,bunun zararlarını bertaraf edecek ,yine bu suyu yer altına gönderilecek kuyu açılıyorsa,tarım ve hayvancılığa bir zararı olmayacak şekilde düzenleme,kontrol sağlanırsa destek veririz,aksi takdirde tüm halkımız,ortaklarımızla birlikte,bizlerde karşı çıkar,top yekün ayaklanırız.

Bizler ÖR KOOP AİLESİ olarak,istihtam,üretim,ekonomiye çok büyük bir destek sağlıyoruz,şuan bitme aşamasına gelmiş 4 milyon TL soğuk hava tesisine halkımızın hizmetine sunmaya çalışıyoruz.bu sebeble,de halkımız ve ortaklarımızın haklı endişelerine kulak verip,bu konunun hassasiyetine, önemle bakıyoruz.

JEOTERMAL eğer tarım ve hayvancılıkta,bir zararı yoksa,bizde böyle bir yatırımın yanında oluruz,destekleriz,ama benim bir tek ortağımın arazisinde,tarım ve hayvancılıkta bir zarar, söz konusu olur ise,haklı olarak,bizlerde bunun karşısında olacağız.Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan çet raporları ve analizler sonucu,durum değerlendirme toplantısı yapacağım.Kamuoyuna Saygılarımla Duyurulur. ÜNAL ÖNAL ÖR KOOP. MÜDÜRÜ

Haber:Nesime Topçu Öziş

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here