Ana sayfa DÜNYADAN Rasulayn’da bombalı saldırıda 2 asker şehit oldu

Rasulayn’da bombalı saldırıda 2 asker şehit oldu

25
0
Rasulayn'da bombalı saldırıda 2 asker şehit oldu
Rasulayn'da bombalı saldırıda 2 asker şehit oldu

 Suriye’nin Rasulayn ilçesinde yol kontrol noktasına terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda 2 askerimizin şehit düştüğü bildirildi…

Şanlıurfa Valiliği, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde bulunan Suriye‘nin Rasulayn ilçesinde yol kontrol noktasına terör örgütü PKK/YPG tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 2 askerin şehit olduğunu, 6 askerin de yaralandığını bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçedeki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG’li teröristlerce bombalı aracın patlatıldığını hatırlatıldı. 

2 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 5 ASKERİMİZ YARALANDI

Saldırıda 2 jandarma personelinin şehit düştüğü, 6 askerin de yaralandığının aktarıldığı açıklamada, olayda 2 yerel kolluk görevlisinin hayatını kaybettiği, 2 görevlinin de yaralandığı ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“GENEL SAĞLIK DURUMLARI İYİ OLAN YARALILARIMIZ RASULAYN HASTANESİ İLE CEYLANPINAR DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİ ALTINA ALINMIŞ OLUP VALİLİĞİMİZ KOORDİNASYONUNDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLEN YEREL KOLLUK BİRİMLERİNCE ADLİ MAKAMLARLA GEREKLİ KOORDİNASYON SAĞLANARAK OLAYA İLİŞKİN TAHKİKATA BAŞLANMIŞTIR. TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ HAİN SALDIRIDA ŞEHİT OLAN KAHRAMANLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARIMIZA DA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ.”