Ana sayfa Ekonomi TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri

99
0
TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri
TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri

TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri’ne Aydın Genç Girişimciler Kurulu Başkan’ı Hilmi Duruoğlu, Başkan Yardımcıları Kaan Çalışkan ve  Hasan Yavuz olarak katıldı.

Hisarcıklıoğlu, konuşmasına İdlib’de şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa dileyerek başladı. 

Genç girişimcilere tavsiyelerde bulunan TOBB Başkanı, içinde bulundukları kurumu daha iyi tanımalarını ve kendi başarılarını anlatarak, gençlere rol model olmalarını istedi.

2007 yılında Kadın Girişimciler Kurulunu, 2009 yılında ise Genç Girişimciler Kurulunu kurduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, 8 bin genç girişimcinin bir çatı altında buluştuğunu söyledi.

Genç girişimci kurullarının TOBB’dan bütçe istediğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Aslında bütçe sizin elinizde var. Nerede var? Odanızda var. Akıllı adam ilindeki oda/borsalarla iyi diyalog kurarsa istediği kadar bütçe alır. Bütün mesele kendi becerinizi kendi başarınızı, faaliyetleriniz noktasında bütçeyi oda/borsalarımızdan alırsınız. İkincisi her il zengin olmak istiyor. Kalkınma ajansları bunun için var. Kalkınma ajanslarında proje yaparsanız ki akademik danışmanlarımızın görevi size yardımcı olmak. Her ilde akademik danışmanlarımızla yakın çalışmanız lazım. Sizden bir ricam da bu. Onlarla yakın çalışacaksınız ki proje yapabilin. Proje yapın kalkınma ajanslarından para alın” şeklinde konuştu.

Hisarcıklıoğlu, zengin olabilmenin yolunun girişimcilikten geçtiğini, işsizliğin çözümünün de girişimcilik sayısının artmasına bağlı olduğunu belirtti.  

Gençleri girişimciliğe cesaretlendirmenin görevleri olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, en büyük potansiyelin üniversitelerde olduğunu, üniversiteli gençleri girişimcilik konusunda cesaretlendirmelerini istedi.

Kötü günde bir araya gelebildiklerini ancak iyi günde de birarada olmak gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, birbirlerini ötekileştirmemelerini tavsiye etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here