Ana sayfa Gündem TRAFİK GÜVENLİĞİ MAYIS AYI DEĞERLENDİRMESİ

TRAFİK GÜVENLİĞİ MAYIS AYI DEĞERLENDİRMESİ

1
0

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Mayıs  ayıiçerisinde toplam 107.581 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 16.651 araca 7.462.895,00 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Mayıs ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 174 sürücü mahkemeye sevk edilmiş, 1.487 araç trafikten men edilmiş, 296 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2020 Mayıs ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 141 maddi hasarlı, 162 yaralamalı olmak üzere toplam 303 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 216 vatandaşımız yaralanmıştır.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here