Ana sayfa Uncategorized
10
0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret eden Milletvekilliği döneminde bakan olması beklenen Konuk’un bu ziyareti bakanlığı yeniden gündeme taşıdı.

Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk Cumhurbaşkanlığı Sarayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme, “Recep Konuk Bakan mı oluyor?” sorusunu gündeme getirdi.

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşme bir saati aşkın sürdü. Samimi bir ortamda geçen buluşmada Başkan Konuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tarım sektörünün sorunları ve beklentileri ile gıda güvenliği ve Konya Şeker hakkında bilgi verdi.

Ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Konuk, “Konu tarım ve Konya Şeker olunca Cumhurbaşkanı yoğunluğuna rağmen zaman ayırdı. Sektörün beklentileri ve gıda güvenliğimiz için öncelikli konular ile Konya Şeker’in gündemini, gelecek planlarımızı, yol haritamızı arz ettik, tavsiye ve talimatlarını aldık” dedi.

  1. ve 26. dönem AK Parti Milletvekili olarak görev yapan ve milletvekilliği döneminde kamuoyunda bakan olması beklenen Konuk’un bu ziyareti, Recep’e Konuk’a bakanlık verilmesini yeniden gündeme getirdi.