Ana sayfa Manşet Erkan Karaaslan Aydın’a getirildi Çerçioğlu ile hakim karşısına çıkacak

Erkan Karaaslan Aydın’a getirildi Çerçioğlu ile hakim karşısına çıkacak

2923
0

FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Erkan Karaaslan tutuklu olduğu Sincan Cezaevi’nden Aydın’a getirildiği öne sürüldü. Karaaslan’ın  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile yarın hakim karşısına çıkacak.

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından 26 Temmuz 2018’de hazırlanan ve Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve eski danışmanı Erkan Karaaslan ile bazı belediye bürokratları ve Karaaslan’ın akrabaları “ihaleye fesat karıştırmak” ve “evrakta sahtecilik yapmak” gibi çeşitli suçlarrına karşılık savunma yapacak.
 Savcılığın, Başkan Çerçioğlu hakkında 6,5 yıl ile 10 yıl arasında hapis cezasının istendiği belirtiliyor.

KARAASLAN’IN AYDIN’A GETİRİLDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Öte yandan daha önce FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu gerekçesiyle Mersin’de yargılanan Erkan Karaaslan, önce serbest bırakılmış, daha sonra savcılığın itirazı üzerine hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılmıştı. Firari olarak aranan Karaaslan, geçtiğimiz aylarda yakalanarak Sincan cezaevine konmuştu. Karaaslan’ın, yarın saat: 09.30’da Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşma için Aydın’a getirildiği öğrenildi.
Bu arada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özem Çerçioğlu, yarın yapılacak duruşmaya katılmaması halinde bir sonraki duruşmaya zorla götürülecek.
Karaaslan’ın yarın vereceği ifadenin soruşturmanın geleceği açısından çok önem arzettiği ifade edilyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here