Ana sayfa Gündem HALUK ALICIK’A KARŞI YAPILAN VİDEO KUMPAS YAPANLARA GERİYE DÖNDÜ

HALUK ALICIK’A KARŞI YAPILAN VİDEO KUMPAS YAPANLARA GERİYE DÖNDÜ

442
0

Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur Ittifaki Nazilli Belediye Başkan Adayı Haluk Alıcık , dün hakkında çıkan “kadın personele şiddet ve hakaret” haberi üzerine basın açıklaması yayımladı.

Açıklama şöyle:

8 Mart Kadınlar gününde “MHP’li Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı’ ndan Kadınlar Gününde Kadın Çalışanına Tokat” başlığıyla bir haber servis edildi.
Nazilli gündemini değiştiren, ulusal medyaya taşınmaya çalışılan yalan ve algı haberin muhatabı olarak konu ile ilgili değerli hemşehrilerimi bilgilendirmek istiyorum.

Ne bu görüntülerde, ne de hayatımın hiçbir anında hiçbir kadına bugüne kadar elim kalkmamıştır ve 3 kız evlat babası olarak asla da kalkmayacaktır. Tokat başlığıyla servis edilen görüntülerde bu net bir şekilde görülmesine rağmen başlıklarla doğan algı nedeniyle bunu yine de özellikle belirtmek istiyorum.

Belediye hizmet binasında, görüntülerden 10 dakika önce binaya giriş yaparken saygısız ve terbiye sınırları dışında hitaplarıyla provokatörlük yapmaya çalışan ve 10 dakika boyunca susmadan saygısızlığını sürdüren İ.C. isimli kişi ile gerçekleşen diyalog 3 yıl önce gerçekleşmiştir. Birçok kere söylediğim gibi “sevgide serbestlik, lakin saygıda mecburiyet vardır” sözüne inanan biriyim. Temsil ettiğim makama saygısız ve terbiyesiz yaklaşım karşısında sınırlarımı sonuna kadar zorlamaya çalışma gayesiyle, gizli kalem kamerayla görüntülerin önceden planlayarak kaydedilmiş olması zaten yapılmaya çalışılan komployu açıkça gözler önüne koymaktadır.

İ.C. isimli şahıs 2016 yılında hakkındaki zimmet iddiaları nedeniyle “Belediyemizde çalıştığı dönemde iyi niyet ve ahlak kuralları ile bağdaşmayacak eylemleri” nedeniyle iş akdi feshedilmiş olup ilgili olduğu zimmet davası ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Bu konuda hakkında işlem yapılması için davanın sonuçlanması beklenilmektedir. Buna karşın ilgili müfteri bir süre önce Büyükşehir Belediyesinde işe alınmış olup halen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi personeli olarak çalışmaktadır.

Gizli kalem kamerayla 3 yıl önce kaydedilen görüntüler seçimlere çok kısa bir süre kala sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi ve CHP haberleri yaptığını gördüğümüz bir haber sitesinde yalan bir başlıkla, algı operasyonu amaçlı, çamur at izi kalsın ahlaksızlığıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşanan bir olay olarak servis edilmiştir.

Tüm bu ahlaksız saldırılara ve girişimlere rağmen hakkımdaki bu iftiralara benim açıklamamı beklemeden şahsıma, karakterime sahip çıkan tüm hemşehrilerime, dostlarıma, kardeşlerime, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kurulmaya çalışılan bu komplonun sahipleri, kukla ustaları ve piyonları ile ilgili hukuki işlemleri başlatmış bulunuyorum.

Beni üzen şudur ki; 1 Nisan sabahı yüz yüze bakacağımızı düşündüğümüz şahsiyetlerin halkın gönlünde kazanamadıkları saygı ve desteği bu ahlaksız kumpas ve yalanlarla kazanacaklarını ummaları, saygın bir şekilde seçim kaybetmektense ahlaki değersizliklerini ortaya koymaları ve bu tablonun Nazilli ismiyle Türkiye’ye servis edilmesi tamir edilemez yaralar açmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumda şu an detaylarını paylaşmadığımız bilgileri kamuoyuyla paylaşacağımı belirtiyor, saygılar sunuyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here