Ana sayfa Gündem İsabeyli Doğalgaz Kazısında Nazilli Belediyesi’nden Anında Müdahale

İsabeyli Doğalgaz Kazısında Nazilli Belediyesi’nden Anında Müdahale

277
0

Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri İsabeyli Muhtarı Birkan Çelik’in çağrısı üzerine harekete geçti.

İsabeyli Atça Tabanlı Mevki’de doğalgaz hat çalışması gerçekleştiren Enerya ve saha ekiplerinin tarım bölgesi geçisi üzerinde milyonlarca kurtçuğa rastlandı. Ekiplerin İsabeyli Muhtarı Birkan Çelik’e ulaşması sonrasında yaklaşık 2 kilometrelik hatta Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü gece vakitlerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Muhtar Çelik açıklamasında “Bahçe Komisyonu Heyet Sorumlumuz doğalgaz çalışması yapılan alanda açılan çukurda milyonlarca kurtçuk olduğunu iletti. Alana geldigimizde milyonlarca kurt ve kurtçuk olduğunu gördük. Hemen Belediyenin Sağlık İşleri’ni ve Başkanımız Kürşat Engin Özcan’ı aradım. Ekipleri yönlendireceğini söyledi. Ardından Nazilli Belediyesi ekipleri gelerek etkili bir şekilde müdahale etti. Ekiplerimize ve Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Anında müdahale yapılarak büyük bir tarımsal zararın eşiğinden dönüldüğünü vurgulayan Muhtar Çelik ” Nazilli Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz, kendilerinden Allah razı olsun. Başkanımız da sürekli bizlerle iletişimde kalarak sorunları çözüyor, kendisine de İsabeyli halkı adına çok teşekkür ediyorum. Sorunumuzu en kısa sürede çözdüler.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca İsabeyli Doğalgaz Hat çalışmaları Enerya ve Nazilli Belediyesi ekipleri işbirliği ile kış aylarına yetişmesi için 7/24 esasında devam ediyor.