Ana sayfa Manşet Karaarslan Aydın’da hakim karşısına çıktı

Karaarslan Aydın’da hakim karşısına çıktı

1159
0

FETÖ’nün sözde “Belediyeler İmamı” Erkan Karaarslan, Aydın’da hakim karşısına çıktı. 

Aydın’da ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma ile sahtecilik suçlamasıyla açılan ve FETÖ’nün sözde “Belediyeler İmamı” olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan’ın bir numaralı sanık olduğu davanın görülmesine devam edildi.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya “Edimin ifasına fesat karıştırma, görevini kötüye kullanma, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kamu kurum veya kuruluşları ihalesine fesat karıştırma” iddiasıyla FETÖ’den tutuklu Erkan Karaarslan katılırken bir diğer sanık Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, katılmadı.

KARAARSLAN SAVUNMA YAPMADI
Karaarslan, avukatının katılmadığı davada savunma yapmadı. Mahkemeye yeniden dilekçe veren Karaarslan, 2015 yılında yapılan ihale danışmanlığı geçen listelerin getirilmesini talep etti.

ÇERÇİOĞLU ZORLA GETİRİLECEK
Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya katılmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında ise “zorla getirme” kararı çıktı.

TEKLİFLER GELDİ
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun avukatı Evrim Karakoz’un yönelttiği “Kendisine tehdit ve baskı yapılmaya devam ediliyor mu?” sorusuna cevap veren Karaarslan “14 Mart 2019’da avukat görüşmesi diye çıkarıldığım bir odada Aydın’dan tanıdığım bir gazeteci ile görüştürüldüm. Kendisi bana Özlem Çerçioğlu hakkında ifade vermem halinde bütün davalardan beraat edeceğimi söyledi. Bununla beraber birçok bakanın avukatı da aynı konuda benimle görüşerek CHP’li belediyeler hakkında ifade vermem durumunda benim tahliye olmamı sağlayacaklarını söylediler” ifadelerini kullandı.

ŞÜPHE İLE KARŞILANDI
Karaarslan’ın “bakan avukatları” diyerek hangi bakanların avukatları olduğunu söylememesi kafalarda soru işareti bıraktı.

Mahkeme heyeti davayı 29 Eylül 2019 tarihine ertelerken, Karaarslan SEGBİS sistemiyle duruşmaya katılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here