Ana sayfa Uncategorized KARACASU’DA GÖRDÜĞÜ ZULUM ÜZERİNE TAŞ BÜYÜSÜN İNSAN BÜYÜMESİN DİYE AH EDEN YEMEZZADE...

KARACASU’DA GÖRDÜĞÜ ZULUM ÜZERİNE TAŞ BÜYÜSÜN İNSAN BÜYÜMESİN DİYE AH EDEN YEMEZZADE SÜLEYMAN RÜŞDİ HAZRETLERİ KEŞKEK HAYRI İLE 188 YIL SONRA HAYIR VE DUA İLE ANILDI…

122
0

KARACASU GELİŞTİRME VE EĞİTİM VAKFI, KARACASU KAYMAKAMLIĞI, KARACASU BELEDİYESİ VE HAYIR SEVER HALKIN KATKILARIYLA KARACASU MERKEZDE ÇARŞI İÇİNDE BULUNAN SÜLEYMAN RÜŞDİ HAZRETLERİ TÜRBESİ ÖNÜNDE DUALAR VE KURANI KERİM OKUNARAK KEŞKEK HAYRI YAPILDI.

KARACASU İÇİN ÇOK BÜYÜK HİZMETLERİ OLMUŞ 1768 YILINDA KARACASU’DA DOĞAN 1834 YILINDA VEFAT EDEN 66 YILLIK ÖMRÜNDE BİR ÇOK YAZMIŞ OLDUĞU ESERLERİYLE BUGÜN DAHİ BİR ÇOK YERDE OKUNAN ESERLERİ BULUNMAKTADIR. O DÖNEMDE SÜLEYMAN RÜŞDİ HAZRETLERİNE YALAN, İFTİRA, SUÇ UYDURMA VE HAKARETLERLE YAPILAN HAKSIZ ZULUMLER ÜZRERİNE BİR SÜRE KARACASU’DAN UZAKLAŞMASINA, SÜRGÜNE GÖNDERİLMESİNE SEBEP OLAN BAZI İNANÇSIZ, MESNETSİZ KİŞİLERİN DAVRANIŞLARINA KARŞI BU SÜRGÜNE GİDER İKEN KARACASU’DA TAŞ BÜYÜSÜN İNSAN BÜYÜMESİN DİYE AHI VE BEDDUASI HALEN DAHA KONUŞULMAKTA VE BU SÖZÜN GERÇEKLİĞİ GÖRÜLMEKTE OLDUĞUNU SÖYLEYEN VATANDAŞLARIMIZ VAR.

AYNI ZİHNİYETTE OLAN BİR KAÇ ZAVALLI BİR JANDARMA GAZİYE HAKARETLERİ İFTİRALARI YALANLA DOLU SUÇ UYDURMA VE ŞİKAYETLERİYLE KARACASU’DA İLK DEFA AÇILAN ŞEHİT GAZİ DERNEĞİNİN KAPATILMASINA SEBEP OLMUŞLARDIR. KARACASU KARACASULU OLAN BU GAZİ SÖZDE KARACASULU KADINLARA KIZLARA, ANALARA, BACILARA SİNKAFLI KÜFÜRLER ETTİĞİ DİYEREK İFTİRA ATTIĞI VE BUNUNDA CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUNULAN SES KAYDI İLE YALAN VE İFTİRA OLDUĞUNU İSPATLAYAN GAZİ AYNI YEMEZZADE SÜLEYMAN RÜŞDİ HAZRETLERİ GİBİ HAKARETLERE MARUZ KALDI. TÜRK BAYRAĞI VE ŞEHİT GAZİ İBARESİ BULUNAN KAMUSAL ALANDA BELEDİYE DÜKKANI YEDİ YİRMİDÖRT MEYHANEYE ÇEVİREN VE BUNU FOTOĞRAFLA PAYLAŞAN VE BU KİŞİLERE KARŞI SESSİZ KALAN KARACASU KAYMAKAMLIĞI KARACASU EMNİYET AMİRLİĞİ, KARACASU BELEDİYESİ VE KARACASU CUMHURIYET SAVCILIĞI HİÇ BİR İŞLEM YAPMADIĞI VE HATTA EVİNDE ARACINDA SİLAH, MÜHİMMAT, EL BOMBASI MAKİNALI TÜFEK İFTİRASIYLA YAPILAN ARAMADA ARACININ TORPİDO GÖZÜNDE NAMLUSU BOŞ ŞARJÖRÜ BOŞ RUHSATLI BİR TABANCA BULUNMASINA SUÇ SAYIP SAATLERCE EMNİYET AMİRLİĞİNDE İFADE ALINIP İDARİ PARA CEZASI YAZAN EMNİYET AMİRLİĞİ BU CEZAYI ONAYLAYAN SAYIN KAYMAKAM BİR GAZİYE HAKARETTE BULUNUP BİR GAZİYE “ULAN” DİYE HAKARETTE BULUNAN 18 YILLDIR KARACASU’DA GÖREV YAPAN POLİS MEMURU …VE BUGÜN DAHİ HAKARETLERİNE DEVAM EDEN İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLAN VE BU KİŞİLERE PEŞKES ÇEKEN KİŞİLER VAR … EVET GAZİ BUNLARA HAKKINI HELAL ETMİYOR…GAZİYE KARŞI ADETA TERÖR ESTİREN BU KİŞİLER İÇİN GEREĞİ HUKUK VE ADALET PLATFORMUNDA ER GEÇ SORULACAKTIR.

YARGI VE SORUŞTURMA DEVAM ETMEKTEDİR . GAZİ SABIRLA BEKLEMEKTE AMA GAZİ ŞUNU DİYOR ; “KURT KIŞI GEÇİRİR; AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ…ÇAKALLARIN HÜKMÜ, KURT AYAYA KALKANA KADARDIR.” ATASÖZÜ İLE BİTİRİYOR.

TC.DEVLETİ HER ŞEYİ GÖRÜR DUYAR BİLİR KİMİN KİM OLDUĞUNU ; KİMİN KİMLERE HİZMET ETTİĞİNİ …SABEREDİP GÖRECEĞİZ ….

ÖZNAZ HABER : AYDIN BÖLGE MEDYA HABER AJANSI