Ana sayfa Gündem Nazilli Güneşin Kadınları Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı

Nazilli Güneşin Kadınları Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı

96
0

Nazilli Güneşin Kadınları Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Güneşin Kadınları Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin açılışına katıldı.
İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in projesi olan, parti tüzüğünde yer alan ve kadın yoksulluğunu sona erdirerek üreten tüm kadınların pazar alanlarını genişletmeyi amaçlayan Güneşin Kadınları Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı.
İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, Kadın Politikaları İlçe Başkanı Gonca Yelkovan ve Güneşin Kadınları Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Başkan Yardımcısı Şebnem Balabalım Yağcı, Siyaset Akademisi Başkanı Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı, meclis üyeleri, muhtarlar, dernek ve STK temsilcileri ile kooperatif üyeleri katıldı.
Kooperatifin kuruluş aşamasında kısa sürede büyük başarılara imza atıldığını ifade eden Başkan Özcan; “Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Hanımefendiler isterse her şeyi başarır. Buradaki herkese teşekkür ediyorum. Rüyalarımızı gerçekleştirmiş oldular. Kadınların güçlü bir şekilde var olmasını ve sosyal hayatta daha fazla yer almasını sağlayabilirsek ülkemizdeki sorunların yüzde 70’ini çözmüş oluruz diye düşünüyorum. Nazillimizde kurulan bu kooperatifin ülkemizin tamamına yayılmasında sizlerin büyük katkısı olacaktır. Nazilli halkının yararına bir proje olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.
Kooperatifin kurulması için Mayıs ayında başladıkları çalışmaları Temmuz ayında tamamladıklarını ifade eden İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı Kadın Politikaları Başkanı Gonca Yelkovan; “Nazilli’de üreten tüm kadınların pazar alanlarını genişletmek, onlara destek olmak ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başlattığı bu projenin Ege’de ilkini gerçekleştirmek için gece gündüz çalıştık. Üretici ve güçlü kadınlarımızın gücüne güç katmak, onların emeklerine destek olmak ve kadının gücünü tüm dünyaya göstermek için bugün kooperatifimizin açılışını hep birlikte yapıyor olmaktan büyük gurur duyuyorum. Emek veren tüm kadınlarımıza ve bize bu süreçte maddi manevi destek vererek yanımızda olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Nazilli’de yetişen yüzlerce ürünü hem yurtiçi hem de yurtdışındaki alıcılarına ulaştırmayı hedefleyen kooperatif, paketleme ve kargolama aşamalarında da üretici kadınlara destek veriyor.
Türkiye’de ilk kez Çukurova İYİ Parti İlçe Teşkilatı tarafından kurulan kadın kooperatifi, Türkiye’de 2., Ege’de ilk olma özelliği ile de dikkat çekiyor.