Ana sayfa Gündem Nazilli’de Kovid-19 denetimleri sıklaştırıldı

Nazilli’de Kovid-19 denetimleri sıklaştırıldı

14
0

Nazilli’de Kovid-19 denetimleri sıklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine gönderilen genelge kapsamında, Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, saat 14.00’te başlayarak tüm gün ilçe genelinde koronavirüs ve diğer tedbirlere ilişkin geniş çaplı denetim gerçekleştirdi.

İşyerleri ve açık kamu alanlarında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına ilişkin denetimler esnasında, vatandaşı uyaran Zabıta Müdürlüğü ekipleri tüm esnafın bilgilendirme panoları ve hijyen materyallerini kontrol etti.

Gün aşırı periyodlarla gerçekleştirilen denetimlerde, halk sağlığı açısından alınan tedbirlere harfiyen uyulması dikkatlerden kaçmadı.

Denetimler esnasında en çok risk taşıyan kalabalık kitlelerle muhatap olduklarını belirten esnaflar, Kovid-19 ‘dan korunmak için yapılan denetimlerden memnun olduklarını ifade etti.

Gün boyu yapılan denetlemelerde kapanış saati uygulamasına ilişkin esnaflara Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bilgilendirme yapıldı.

Paket servis yapan işletmeler hariç saat 22.00 sonrası kapanmamış işletmelere ilişkin uygulanacak cezai yaptırımlar esnaflara iletildi.