Ana sayfa Ekonomi SİBER SALDIRI

SİBER SALDIRI

47
0

Garanti bankasına yapılan siber saldırılan devam ediyor.

Bankanın açıklaması:

Yaşanan Erişim Sorunu Hakkında Bilgilendirme:

Dijital kanallarımızdaki hizmetlere erişimin yavaşlatılması ya da engellenmesine yönelik, DDOS (Distributed Denial of Service, Dağıtık Hizmet Engelleme) olarak adlandırılan bir atak mevcuttur.
Bu durum, zaman zaman farklı ülke ve kurumlarda da karşılaşılan bir durumdur. Bu tür ataklar, kurumlara gelen internet hatlarını yoğunlaştırarak, geçici bir süre dijital hizmetlere erişimi engellemektedir.  
Bankamızın hizmet aldığı internet servis sağlayıcıları seviyesinde oluşan bu duruma yönelik servis sağlayıcıları çözüm yolları üzerinde çalışmaktadır. Şu ana kadar aldıkları tedbir ve aksiyonlarla, yurt içi erişim aksaklığı büyük ölçüde giderilmiş olmakla birlikte zaman zaman farklı yurt dışı bölgelerden gelen erişimlere karşılık vermekte sorun yaşamaya devam etmekteyiz. Bunların da en kısa sürede ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaların yapıldığını bilginize sunarız.

Müşteri bilgileri gizliliği ve finansal güvenliğiniz açısından bir risk yoktur. Olası erişim sorunlarında şubelerimizden, Müşteri İletişim Merkezimizden ve ATM’lerimizden hizmet alabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Garanti BBVA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here