Ana sayfa Gündem TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği, Yarıyıl Başı Planlama ve Koordinasyon ...

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği, Yarıyıl Başı Planlama ve Koordinasyon Toplantısını Yaptı

9
0
TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği, Yarıyıl Başı Planlama ve Koordinasyon Toplantısını Yaptı.
TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği, Yarıyıl Başı Planlama ve Koordinasyon Toplantısını Yaptı.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği,  Yarıyıl Başı Planlama ve Koordinasyon  Toplantısını Yaptı.

Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi Salonunda yapılan planlama ve Koordinasyon Toplantısına; TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR ve yardımcıları yanında  Efeler İlçe Sorumlusu Ekrem ÇALIK, Nazilli İlçe Sorumlu Yardımcısı Tuğba APAYDIN, Kuşadası İlçe Sorumlusu Nimet DEMİR, Söke İlçe Sorumlusu Ömriye DEMİRKOL ve ekibi, Efeler Çeştepe Mahalle Sorumlusu Sevcan ULUSAL, Lise TEMA Koordinatörü Işık ÇELİK, Adnan Menderes Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Başkanı Simge KARATAŞ ve ekibi, Mezun TEMA Hatice SABANCI ve aktif gönüllüler katıldı.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR; “ Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı 2019-2020 Çalışma Dönemi Saha Faaliyet Programı uyarınca,  /Mahalle Sorumlularımız, yardımcıları, Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA Koordinatörü, Okul/Kurum Gönüllü Sorumlusu öğretmenlerimiz, Üniversite, Fakülte ve Yüksek Okullarımızın Genç TEMA Topluluk Başkanları, yardımcıları, Mezun TEMA’lar ve aktif gönüllülerimizin katılımı ile Yarıl Başı Planlama ve Koordinasyon Toplantımızı Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi Salonunda yaptık.

İki Bölümden Oluşan Toplantının

I. Bölümünde;

  • 2019-2020 Çalışma Dönemi Eylül.2019-Ocak.2020 birinci yarısında, İl Temsilciliği, İlçe/Mahalle Sorumluları ve Genç TEMA’larımızı yaptıkları, Şubat-Haziran.2020 II. yarıda yapılmasını planladıkları etkinlikler değerlendirildi.
  • Örgütlenme ve Gönüllülük Modeli üzerinde duruldu.
  • 2019-2020 Saha Faaliyet Programı içinde yer alan; Planlama ve Koordinasyon Etkinlikleri, Ortak Etkinlikler, Seçmeli Etkinlikler hakkında bilgi paylaşıldı.
  • Her ayın son haftası Pazar günü TEMA Vakfı İlçe Sorumlusunun olduğu bir ilçede toplantı yapılması kararlaştırıldı.

II. Bölümünde;

        –      TEMA Vakfı Kurucusu, Onursal Genel Başkanı, Orman Kahramanı, Toprak, Yaprak, Bayrak ve Doğa aşığı, Toprak Dede’miz Sayın Hayrettin KARACA’yı andık. TEMA Vakfı’nın Kuruluş Öyküsünü, Anılarımızı, çok sevdiği Vatan toprağına verilişini sunumlarla paylaştık. “Okumak İbadet, Okumamak Cumhuriyete İhanettir” diyen, Vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde yürüyen, Vatan Toprağının yabancılara satılmasını istemeyen Çınarımızı kaybettik.” Dedi. 

                                                                                                                                                                           Mehmet ÖZDEMİR

Umut Yeşertiyoruz                                                                                                              TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here