Ana sayfa DÜNYADAN TİK TOK UYGULAMASI ZARARLI MI ?

TİK TOK UYGULAMASI ZARARLI MI ?

131
0

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal medya platformu ile karşılaşmayalım. Daha önceleri MSN Messenger, sonra Facebook akabinde Instagram, Twitter ile meşgul oluyorken şimdi ise TİK TOK adlı bir kısa video paylaşım platformuyla adeta yer yerinden oynadı.

Amerika’dan, Çin’e Mısır’dan Rusya’ya dünyanın dört bir yanına çok kısa sürede yayılan bu video çekme hastalığı maalesef neslimize bir virüs gibi yayılmıştır.

Kendi Özünden Uzaklaşan Bir Toplum

Kendilerini çeşitli karakterler yerine koyan gençlerimiz kendi benliklerini unutmuş, yapma rollerden ileri gidememişlerdir. Oluşturdukları video içerikleri ile adeta kendilerini milyonlara rezil eden bu zihniyet maalesef her geçen gün daha çok prim yapmaya devam etmektedir. Sağlam veya işe yarar içeriklerin çöpe atıldığı, gereksiz ve işe yaramaz içeriklerin prim yaptığı günümüzde prim için çeşitli saçmalıklar yapılmakta ve bu saçmalıkların ardı arkası kesilmemektedir.

Toplumlara Zarar Veren Uygulama TİK TOK

Durum öylesine vahim insanlar öylesine bilinçsiz ki maalesef ardı arkası kesilmeyecek bu olayın önüne bir an önce geçilmesi gerekmektedir. Ülkemiz için gerekli tedbirler alınsa da bu tedbirlerin tüm dünyada alınması taraftarı olduğumuzu belirtmek isterim. Ülkelerin toplumlarına haddinden fazla zarar veren bu platform: eğitim faaliyetlerinden, askeri alanlara, spordan sağlığa… bir çok kurum ve kuruluş personellerin içerisine girmiş ve onları da olumsuz etkilemiştir. Askerlerin çeşitli rollere girerek kutsal görevini ayaklar altına aldığı, mevki ve makamını gülünç duruma düşürdüğü hepinizce malumdur.

TİK TOK Uygulaması Türkiye’de Yasaklansın!

Durum böyle olunca Bu platformun ülkemizde yasaklanmasını şiddetle destekleyenler arasında olmamız gerekmektedir. Ana sınıfı veya ilkokul çağındaki dünya ile yeni tanışan çocuklarımızın ellerinde telefonlar karşılarına sürekli bu medya üzerinden reklamlar gelmekte ve çocuklarımızı o uygulamaya özendirmektedir.

Çocuklarımız Kötü Etkileniyor

İşe bu gözle bakarsanız nice küçük yaşta çocukların Tik Tok uygulamasında saatler harcadığını ve kısa süre sonra kendisinin de o tarz videolar çekmek isteyeceğine ve çektiğine şahit olacaksınız. Ailelerin bu durum hususunda hiçbir önlem almaması işin daha çok tehlike arz etmesine zemin hazırlamakta, ailelerinden tepki almayan çocuklarda bu durumu normal sanıp üstüne gitmektedirler. Ailelerimize duyurumuzdur ki çocuklarınız üzerinde nüfuzunuzu arttırın. Onların kullandığı uygulamaları titizlikle kontrol edin ki gelecek nesillerimiz daha sağlıklı ve daha bilinçli olsunlar. Gelecek gençlere ve o gençlerin mimarı ailelere emanet. Emanete sahip çıkmak gerekir.

KAYNAK: https://med.gen.tr/tik-tok-uygulamasinin-topluma-zararlari/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here