Ana sayfa Gündem Yüzyıllar ötesi bir kültürü hala yaşattıkları için teşekkür etti

Yüzyıllar ötesi bir kültürü hala yaşattıkları için teşekkür etti

24
0
Yüzyıllar ötesi bir kültürü hala yaşattıkları için teşekkür etti
Yüzyıllar ötesi bir kültürü hala yaşattıkları için teşekkür etti

Yüzyıllar ötesi bir kültürü hala yaşattıkları için teşekkür etti

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu topluluğunu ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Nazillimizin sanatsal ve kültürel gelişimine sayısız katkıları olan Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunu Lütfi Selek Kültür Merkezindeki çalışmaları sırasında ziyaret ederek kolaylık ve başarılarının devamını diledi.  Şef Lütfi Selek’in solist ve Koristleri ile birlikte yaptıkları çalışmalarına dâhil olan Başkan Özcan 37 yıldır faaliyet gösteren Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun yeni konserlerini sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Koro üyelerinin arasına katılarak şarkılara eşlik eden Özcan Kurucu Şef Lütfi Selek’in Yüzyıllar öncesinden gelen kültürü yaşatmak adına yıllardır gerçekleştirdiği çalışmalıdan dolayı kendisine minnettarlıklarını belirtti.  Başkan Özcan; “Nazillimizin sanatsal ve kültürel gelişimine sayısız katkıları olan Belediyemiz Türk Sanat Müziği Topluluğunun Lütfi Selek Kültür Merkezimizde gerçekleştirdiği çalışmaları sırasında kendilerini ziyaret edip şarkılarına eşlik ettik. Çok değerli hocamızın da söylediği gibi burası bir kültür okulu.  Sadece Şarkı Türkü söylemenin yeterli olmadığı, hocamızın verdiği bilgiler ile görüyoruz. Şarkı ve türkülerin bütün hikâyelerini öğrenerek, bilerek ve hissederek bizlere dinleten Topluluğumuzun çalışmalarında kolaylıklar diliyor, Nazillimizin kültür hayatına yapmış oldukları katkılardan dolayı Sayın Lütfi Selek Hocamıza Koro Şefi Murat Sezar’a ve koro elemanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here